Sportovní masér

Cíl kurzu Sportovní masér

Cílem kurzu Sportovní masér je naučit se správně vytvářet cílenou anatomickou masáž, vycházející ze svalové analýzy v klidu a v pohybu, a přizpůsobit jí na míru každému klientovi. Součástí kurzu je nabytí teoretických znalostí a praktických zkušeností pro tuto činnost. Po absolvování kurzu by sportovní masér měl ovládat techniky práce s tělem spadající do sportovní masáže se zaměřením na cvičení metody SM Systém – Spirální stabilizace páteře SPS (funkční stabilizace a mobilizace páteře a celého pohybového aparátu). Naučí se, jak určit správný postup masáže pro daného klienta a jak vhodně využívat pedagogické, psychologické a metodické prostředky při práci s klientem, tak aby vše bylo v souladu se zásadami zdravého životního stylu jako prevence vzniku civilizačních onemocnění. Po kurzu bude schopen s klientem odpovídajícím způsobem komunikovat a v případě zjištění problémů, nabídnout další způsoby řešení vzniklých problémů (cvičení proti bolestem zad, výběr správné sportovní aktivity při nadváze a pod.).

Co tě naučí Sportovní masér

Sportovní masér se naučí, jak být součástí systematické péče o člověka. Smyslem kurzu, je dosáhnout normu - normální správnou funkci pohybového aparátu, funkci vnitřních orgánů, vnitřního prostředí a duševního zdraví. Vše pomocí masážních technik zaměřených jak odstranit svalovou dysbalanci (poruchu hybného systému, kdy svaly působící proti sobe „agonistaantagonsita“ jsou v nerovnováze). Využívat přitom bude principu metody SM Systém, jako je „reciproční inhibice“ (aktivní útlum) a další. Sportovní masér bude schopen rozpoznávat situace, kdy je cvičení kontraindikované a kdy je důležité klienta předat odborníkovi – lékaři, fyzioterapeutovi.

Primární prevence civilizačních chorob

Masér, by měl pracovat v oblasti primární prevence, která je určena zdravým lidem, jejichž špatný životní styl jim přináší prvky přetížení a tím primární prevenci civilizačních chorob. V kurzu se zaměříme na příčinu těchto chorob a jak zdravotním cvičením odstraňovat řadu těchto negativních faktorů s tím spojených.

Sekundární prevence (recidivy)

Další oblastí, je sekundární prevence (recidivy), může navazovat na léčbu a umožní vytvořit celoživotní regenerační a preventivní programy, zabraňující návratu chorob. Masér se naučí rozpoznat handicap klienta, a vytvoří tréninkový plán, který handicap respektuje a pomalu jej odstraňuje. Naučí se, jak masážemi protáhnout stažené a přetížené svaly, aby poté cvičením mohl klient nastartovat svalový korzet a vytvářet správné provádění pohybu, které není schopen díky stažení a přetížení svalů. Vše tak, aby se zabránilo recidivě potíží a ve spolupráci se zdravotnictvím umožnil klientovi vytvoření dobrého zdravotního stavu u chronických onemocnění.

Video REFERENCE NA REKVALIFIKACE

Požadavky pro udělení rekvalifikace

Povinná účast na kurzech 1ABCD,2AB,3AB,6AB,10AB.
Zkouška teoretická část - písemný test z anatomie a principů metody SPS Spirální stabilizace páteře.
Zkouška praktická část - vytvoření individuálního masáže dle svalové analýzy.
Uhrazení kurzovného před začátkem kurz. To je 5 x 6000 Kč = 30 000 Kč

Požadavky pro účastníky kurzu

- dosažení věku 18 let.
- ukončené jakékoliv střední vzdělání.(Pokud není ukončené střední vzdělání, je možné kurz také absolvovat, ale s podmínkou 50h výuky navíc mimo rámec základního kurzu.)

Termíny

Přihláška na termíny kurzů zde
Kurz 1: 21.-23.08. 2020; 26.9.-4.10. 2020; 7.-9.10. 2020
Kurz 2: 11.-13.09. 2020; 26.9.-4.10. 2020; 7.-9.10. 2020

Instruktor zdravotní tělesné výchovy
Instruktor zdravotní tělesné výchovy
Instruktor zdravotní tělesné výchovy
Instruktor zdravotní tělesné výchovy

Video REFERENCE NA KURZYVýhoda Kurzů u nás

Jedinečné kurzy které spojují metodu SM Systém(Spirální stabilizace páteře) od MUDr. Richarda Smíška s rekvalifikací od MŠMT. Po absolvování jste cvičitelem nebo sportovním masérem SM Systému (Spirální stabilizace páteře) a můžete vést skupinové a inidivuální lekce nebo cílenou anatomickou masáž. Získate základní odbornost v metodě SM Systém a můžete pracovat s touto metodou v rámci prevence a regenerace. Ušetříte 15-25 tisíc Kč, neboť nemusíte si dělat pak dodatečně základní kurzy SM Systému, které by jste museli absolvovat, kdyby jste dělali kurz instruktora či maséra u jiné školy. Školíme už více jak 9 let lékaře, fyziotereapeuty, trenéry, maséry, učitelé a veřejnost.

LEKTOŘI

Roman Nesvadba

Jitka Malechová

Andrea Zichová

Jitka Strachoňová

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.

Vzdělávací a pohybové centru, které pořádá kurzy SM Systému základní a pokročilé pro doktory, fyzioterapeuty, maséry, trenéry, pacienty... Kurzy pořádá převážně v Praze, ale vzdělává i rehabilitační pracovníky po celé ČR a v zahraničí.

Projekty

Portál zaměřující se na bolesti zad a majitel registrované obchodní značky STOP BOLEST ZAD.


SM Systém

SM Systém
SM Systém kurzy víkendové
SM Systém skupinové cvičení
SM Systém privátní lekce
SM Systém lano
Nastavitelný stůl
|nic|

KONTAKT

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.
pasáž Světozor - ochoz naproti cukrárně
Vodičkova 791/41, Praha 1, 110 00

 info@stopbolestizad.cz
 +420 777 755 192

Copyright 2011-2017 © StopBolestiZad.cz All Rights Reserved. Created by STOP BOLESTI ZAD s.r.o.